Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017

Αλμωπός Αριδαίας 1 - 1 Καμπανιακός Οι καλύτερες φάσεις σε βίντεο και φωτορεπορτάζ του Δημήτρη Κούση

Μια λάθος έξοδος του τερματοφύλακα του Αλμωπού Μένιου ,στο πρώτο ημίχρονο , έφερε τον γηπεδούχο Αλμωπό , πίσω στο σκορ .
Ο ΚΙΒΡΑΚΙΔΗΣ με κεφαλιά έκανε το 0-1 .
Ως τόσο , οι ποδοσφαιριστές της τοπικής ομάδος , βελτίωσαν την απόδοσή τους , και ισοφάρισαν με εύστοχο πέναλτι του  ΧΑΡΙΣΗ
.

Είναι η 2η φορά που ο Αλμωπός Αριδαίας , ανατρέπει αρνητικό σε βάρος του γκολ, η ομάδα έχει δείξει εξαιρετικά στοιχεία .
Το δεύτερο ημίχρονο , ήταν εξολοκλήρου του Αλμωπού , έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει και δεύτερο γκολ ,όμως οι φιλοξενούμενοι παίζοντας παιχνίδι σκοπιμότητας με καθυστερήσεις , πήραν την ισοπαλία .
Σε αυτό βέβαια βοήθησε και η διαιτησία .
Ο χρόνος επιφυλάσσει καλύτερες μέρες ,για την ομάδα της Αλμωπίας στην Γ΄Εθνική .
Οι πολλές προσθήκες ποδοσφαιριστών , θέλουν  τον χρόνο σύνθεσης και συνεργασίας .
Πάντως αυτό που διαπιστώνει ο κάθε φίλαθλος από παιχνίδι σε παιχνίδι , είναι ότι ο Αλμωπός Αριδαίας , βρίσκεται σε στάδιο καθημερινής βελτίωσης , τόσο στο παιχνίδι , όσο και στο αποτέλεσμα .