![](http://thumbs.dreamstime.com/t/%CE%BC%CE%B1%CF%87%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%B9-%CE%BA%CF%85%CE%BD%CE%B7%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%8D-35837714.jpg)
αλλά και συνεργού του, σχηματίστηκε δικογραφία για ληστεία.
Ειδικότερα, το βράδυ της Δευτέρας, οι προαναφερόμενοι ενεργώντας από κοινού, διέρρηξαν μονοκατοικία ιδιοκτησίας 44χρονου και αφαίρεσαν το χρηματικό ποσό των 1.000 ευρώ, χρυσαφικά και έναν φορητό ηλεκτρονικό υπολογιστή.
Κατά τη διαφυγή τους, έγιναν αντιληπτοί από τον 15χρονο γιο του ιδιοκτήτη που επέστρεφε εκείνη την ώρα στην οικία του, τον οποίο και απείλησε ο 44χρονος με μαχαίρι που έφερε.
Εκδόθηκαν άμεσα αστυνομικές αναζητήσεις, στο πλαίσιο των οποίων ο παραπάνω άντρας εντοπίστηκε το πρωί της Τρίτης στα Γιαννιτσά και συνελήφθη.
Οι έρευνες των αστυνομικών συνεχίζονται για τυχόν συμμετοχή τους και σε άλλες παρόμοιες αξιόποινες πράξεις, ενώ ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Γιαννιτσών.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου