![](https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t34.0-12/12366530_877442519021574_990678460_n.jpg?oh=f7886999f0a16a9f68d320bed36934a9&oe=566E21F4)
Για καταστροφή πολλών δένδρων και εξασθένηση των αναχωμάτων κάνει λόγο ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Θηριόπετρας Γιάννης Ουργαντζόγλου .Αναρωτιέται τόσο ο ίδιος όσο και πολύς κόσμος ποιου ιδέα και εντολή ή ανοχή ήταν η καταστροφή τόσων δένδρων στο κανάλι της Θηριόπετρας-Φιλώτειας .Τα δένδρα προστατεύουν την καταστροφή των αναχωμάτων από πλημμύρες και άσχημες καιρικές συνθήκες .Για ποιο λόγο αφέθηκαν στο έλεος κάποιων και κόπηκαν ;
Ο Δήμος Αλμωπίας ,το δασαρχείο Αριδαίας ή όποια άλλη αρμόδια υπηρεσία θα μπορούσε να εξηγήσει αυτή την λεηλασία των πολυετών δένδρων που αποσκοπούσε ;
Οι εικόνες είναι αδιάψευστος μάρτυρας της καταστροφής !
Σε κάθε περίπτωση άλλο καθαρισμός κοίτης και άλλο λεηλασία !
Για καταστροφή πολλών δένδρων και εξασθένηση των αναχωμάτων κάνει λόγο ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Θηριόπετρας Γιάννης Ουργαντζόγλου .Αναρωτιέται τόσο ο ίδιος όσο και πολύς κόσμος ποιου ιδέα και εντολή ή ανοχή ήταν η καταστροφή τόσων δένδρων στο κανάλι της Θηριόπετρας-Φιλώτειας .Τα δένδρα προστατεύουν την καταστροφή των αναχωμάτων από πλημμύρες και άσχημες καιρικές συνθήκες .Για ποιο λόγο αφέθηκαν στο έλεος κάποιων και κόπηκαν ;
![](https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t34.0-12/12355251_877442792354880_2120868280_n.jpg?oh=016f699a8fb9119befbdb9d5e822494c&oe=566E2F69)
![](https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t34.0-12/12380392_877442575688235_340502638_n.jpg?oh=566257096e2bfe14e591d8a11e17da99&oe=566E0998)
![](https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xla1/v/t34.0-12/12387790_877442665688226_334245525_n.jpg?oh=aa34b633360eeb35fbe8a965361dbd76&oe=566E515D)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου