Ο Δήμαρχος το προηγούμενο διάστημα επικοινώνησε με τον Πρόεδρο της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (ΠΕΔ) Κεντρικής Μακεδονίας κ. Λάζαρο Κυρίζογλου και με τον Ιατρικό Σύλλογο Θεσσαλονίκης, ώστε να υπάρξει οικονομική στήριξη για τον υλικοτεχνικό εξοπλισμό και την επισκευή του ιατρείου.
Όπως δήλωσε ο Δήμαρχος κατά την συνάντηση με την Πρόεδρο, η επιλογή των Προμάχων έγινε καταρχήν με πληθισμιακά κριτήρια και κατά δεύτερον με το σκεπτικό ότι το χωριό απασχολεί πολλούς υλοτόμους εκτεθειμένους στα ατυχήματα, ενώ την πληροφόρησε ότι ήδη υπάρχει θετική ανταπόκριση για βοήθεια και σύντομα αναμένονται νεότερα.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου