![](http://www.protothema.gr/files/1/2016/11/17/gg/eks008.jpg)
Όχι η Ιστορία δεν επαναλαμβάνεται , απλά η αηδία είναι διαχρονική αξία για κάποιους και την συντηρούν .Έχουν περάσει πολλά χρόνια , όμως η μυρωδιά των βομβών Μολότοφ , η ταλαιπωρία και οι καταστροφές σε βάρος της όποιας περιουσίας του κοσμάκη , είναι εκεί , στην ζώνη του Πολυτεχνείου ,στα Εξάρχεια , στο άβατο της ασυδοσίας , της παράνοιας και του βανδαλισμού .
Όπως επίσης πάντα φταίει η Αστυνομία , γιατί κάποιες '' παρθένες'' κρύβονται πίσω από αυτήν και δειλιάζουν να αναλάβουν τις πολιτικές ευθύνες , αλλά και τις ορθές αποφάσεις , ντύνοντας καρναβάλι την Δημοκρατία και της Αξίες της Ελληνικής Κοινωνίας .
Να μην αναρωτιούνται λοιπόν πως έφθασε η Πατρίδα μας σε αυτό το χάλι , κάποιο λιθαράκι έβαλαν όλοι τους , στο μπάχαλο που ζούμε !!!
![](http://www.protothema.gr/files/1/2016/11/17/gg/eks007.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου