Γιόρτασε σήμερα το Εξωκκλήσι του Αγίου Μηνά στην Ίδα Αλμωπίας Την γιορτή και τις εντυπώσεις κέρδισαν οι μαθητές του ΙΕΚ Αριδαίας .
Πολλά είναι τα αναφερόμενα θαύματα του Αγίου Μηνά στην Ιδα Αλμωπίας !!!
Το εκκλησάκι βρίσκεται στον ορεινό όγκο του Πάϊκου ,μόλις τρία χιλιόμετρα από την Τοπική Κοινότητα Ίδας Αλμωπίας .Από το πρωί σήμερα πλήθος κόσμου , πήγε και προσκύνησε τον Άγιο Μηνα και ήπιε
νερό από το Αγίασμα , που αναβλύζει πλησίον από αυτό .Την παράσταση όμως σήμερα έκλεψαν, οι μαθητές του ΙΕΚ Αριδαίας , αφού ετοίμασαν την παραδοσιακή φασολάδα της καρατζόβας , γλυκά υψηλής ποιότητας υπό την εποπτεία του Νικολάου Στρέπκου δάσκαλου της Σχολής και ΣΕΦ του πεντάστερου Ξενοδοχείου Eagles Palace στην Ουρανούπολη Χαλκιδικής .Επίσης σπουδαστές μάγειρες , έφτιαξαν , χορτόπιτες , τυρόπιτες και άλλα εδέσματα υπό την επίβλεψη του δασκάλου τους Στάθη Λαζαρίδη .Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Διευθυντής του ΙΕΚ Αριδαίας , ο Δήμαρχος Αλμωπίας Δημήτρης Μπίνος , ο Αντιδήμαρχος Ανατολικής Αλμωπιας Γιώργος Γούδης , Αντιδήμαρχος Καθαριότητας Αβραμίκας Στέφανος και ο Δημοτικός Σύμβουλος Ανδρέας Κόγιος .
Ξιδης πρωτη μουρη.
ΑπάντησηΔιαγραφή@ρχιδις δευτερη μουρη ...
ΔιαγραφήΚύριε Κογιο θα ήθελα να σας συμβουλεψω την επόμενη φορά που θα γραψετε ανάλογο άρθρο να έχετε εξετάσει λίγο καλύτερα τη κατάσταση... Στην προκειμένη ο κύριος Στρεπκος δεν ήταν καν παρόν στα εργαστήρια , πόσο μάλλον δεν είχε την εποπτεία τους. Τα εύσημα σε αυτούς που πραγματικά κοπιασαν και πραγματοποίησαν την γιορτή...
ΑπάντησηΔιαγραφήΟμορφαντρα μου γλυκε ...γνωριζω περισσοτερο από εσενα ποιοι δουλεψαν και για αυτο προβαλα τα παιδια Τωρα αν μας γραψεις και το ονματακι σου μπορω να πω ακομη περισσότερα για τον εαυτο σου , γιαυτο ασε τους υπαινιγμούς και τις συμβουλες ...Αντρεας
ΔιαγραφήΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΓΟΝΙΟΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ Κ. ΚΟΓΙΟ
ΑπάντησηΔιαγραφήΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΞΕΡΙΕΙΣ
ΜΗΝ ΞΥΝΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΓΚΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΤΣΟΠΑΝΗ !!!ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ , ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ
ΑπάντησηΔιαγραφήΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΟΥΡΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΑ @ρχίδι@ του ; ΤΕΛΟΣ !