Κυριακή 21 Ιουνίου 2020

3 χρυσά μετάλλια στα 80Μ ΕΜΠΟΔΙΑ και ΜΗΚΟΣ από την Αποστολίδου Δέσποινα και στα 150Μ από τον Αγιάνογλου Ισαάκ ΙΚΑΡΟΣ ΑΛΜΩΠΙΑΣ

Παρά τις πρωτόγνωρες συνθήκες προπόνησης λόγω covid, οι αθλητές του Ίκαρου Αλμωπίας για ακόμα μια φορά, απέδειξαν χθες στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Κ16 στα Γιαννιτσά ότι είναι ο πρώτος σύλλογος σε επιτυχίες στην Αλμωπία,στον Κλασικό Αθλητισμό!!!

Τρεις μεγάλες επιδόσεις που συνδιάστηκαν με 3 χρυσά μετάλλια στα 80Μ ΕΜΠΟΔΙΑ και ΜΗΚΟΣ από την Αποστολίδου Δέσποινα και στα 150Μ από τον Αγιάνογλου Ισαάκ, άνοιξαν την αυλαία των επιτυχιών του Συλλόγου μας.
Ο Βόλτσης Θεόδωρος στα 200μ με εμπόδια κατέκτησε την 3η θεση,η Χριστίνα Τσιμπουκτσή στα 3.000μ κατέκτησε την πρώτη 1η θέση,ο Πλέσκας Πέτρος στα 3.000μ κατέκτησε την 2η θέση, η Τσαμπούρη Αικατερίνη στα 80μ τερμάτισε πρώτη στην σειρά της και αναμένουμε τα τελικά αποτελέσματα και η Παυλάκη Ευαγγελία κατέκτησε την 6η θέση στα εμπόδια και αναμένουμε τα αποτελέσματα του μήκους.Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!