Τετάρτη 25 Αυγούστου 2021

Ντεμπούτο του Τζόλη στη Νόριτς με δύο γκολ και ισάριθμες ασίστ !!!

Βγαλμένο από τα παραμύθια ήταν το ντεμπούτο του Χρήστου Τζόλη με την φανέλα της Νόριτς.

Ο νεαρός διεθνής επιθετικός πέτυχε δύο γκολ και μοίρασε δύο ασίστ στο εμφατικό 6-0 των "καναρινιών" επί της Μπόρνμουθ στο πλαίσιο του Carabao Cup, πραγματοποιώντας το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα ως βασικός για πρώτη φορά

από την ημέρα της μεταγραφής του από τον ΠΑΟΚ.

Ο 19χρονος ακραίος επιθετικός ήταν απολαυστικός, απεδειξε και με το παραπάνω ότι μπορεί σιγά σιγά να εξελιχθεί σε αναντικατάστατο στέλεχος της ενδεκάδας και παράλληλα έκανε τους φιλάθλους της Νόριτς να τον αποθεώσουν.

Ο Τζόλης "άνοιξε λογαριασμό" στο 12ο λεπτό με διαγώνιο σουτ με το αριστερό πόδι μέσα από την αντίπαλη περιοχή, ενώ ακολούθησε η ασίστ στον Λούκας Ραπ στο 33ο λεπτό για το 3-0 των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος συνεχισε στον ίδιο ρυθμό. Σκόραρε για δεύτερη φορά στο 66ο λεπτό του αγώνα, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Τζος Σάρτζεντ για το τελικό σκορ, κλείνοντας με τον ιδανικότερο τρόπο μια ονειρώδη βραδιά για τον ίδιο και την ομάδα του, η οποία πήρε άνετα το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του θεσμού.