Επισκεφθήκαμε με τα στε λέχη της Αναπτυξιακής Πέλλας Ιορδάνη Κιοσέογλου (Δ/ντής) και Γιάννη Καλτσίδη ( Περιβαλλοντολόγος) το Αετοχώρι του Δήμου Αλμωπίας, όπου μέσω του Προγράμματος Leader υλοποιείται το έργο της ανακαίνισης και του εκσυγχρονισμού του Δημοτικού Σχολείου του χωριού. Δικαούχος του έργου είναι ο Μορφωτικός- Πολιτιστικός Σύλλογος Αετοχωρίου " Το Πίνοβο".
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh3AcgVJNwL-90mQte7_xrDC18UGMF4KbhPe9_NRNQd7LTlvWmj7zI1mMyqoRF83lVt8TLizI5KPxlCBEprcEeCynTqAVmqRce3Wrexiy8EENCsRmKBklqwlbvyQuu-343jyBVtjYRwC3s/w288-h640/image.png)
Τα μέλη του Συλλόγου με αγάπη, μεράκι και μετά από μεγάλη προσπάθεια και άριστη συνεργασία με την ΑΝΠΕ, βλέπουν να γίνεται πράξη ένα μεγάλο τους όραμα, η μετατροπή του παλιού σχολείου του χωριού τους σε ένα πανέμορφο κέντρο υποδοχής ορειβατών και γενικά επισκεπτών του ορεινού όγκου.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου