Η μέρα αυτή, θα είναι πάντα αφιερωμένη στη μνήμη αλλά και στις παρακαταθήκες που κληροδότησε σε όλους τους Μακεδόνες ο Γκόνος Γιώτας.
![🇬🇷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t35/1/16/1f1ec_1f1f7.png)
Θα είναι πάντα αφιερωμένη στις σελίδες τιμής και δόξας που έγραψε αυτός ο ασυμβίβαστος μαχητής, αυτή η ατρόμητη ψυχή του Μακεδονικού Αγώνα, που έχει πια περάσει στην Ιστορία ως το θρυλικό ¨Θεριό Του Βάλτου¨. ![🇬🇷](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t35/1/16/1f1ec_1f1f7.png)
Η απόδοση σεβασμού και τιμής στην Αιώνια Μνήμη του, είναι το ελάχιστο που οφείλουμε – πρώτοι εμείς οι Μακεδόνες, αλλά και όλοι οι Έλληνες – σ’ αυτόν τον ήρωα που πολέμησε και θυσιάστηκε για να μένει πάντα η Μακεδονία μας Ελληνική, Ελεύθερη, Περήφανη.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου