![](https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEhsuA9QQCPpK2BzAJ1lkt-ilRQnZ32j2pKoLaGbWQXM06ZJ_26PU3o0JJocDzJN6bkrsGDvTPG6H4R44ugaEx4TTMUGozj9LQ2HY1TTFItAccOQRIMGRwbEqlbXCjwG3bHnsC4G9QeLutjskaNr3E7qQFWFb5aFZ7EtRspt4spYmRDGJUEKdz5ZPemv=w320-h192)
Τριήμερη άδεια από τις φυλακές πήρε ο «Λάμπρος» Αλέξανδρος Γιωτόπουλος της 17ΝΤην πρώτη του άδεια από τις φυλακές έπειτα από 20 χρόνια πήρε ο καταδικασμένος «Λάμπρος» της 17 Ν, Αλέξανδρος Γιωτόπουλος. Κατά πληροφορίες, μάλιστα, επέστρεψε στις φυλακές έπειτα από τρεις ημέρες, ανήμερα της επετείου της δολοφονίας του Θάνου Αξαρλιάν από τους τρομοκράτες της 17Ν.
Η άδεια στον Αλέξανδρο Γιωτόπουλο δόθηκε από το Συμβούλιο των φυλακών, όπως προβλέπεται από τον νόμο, και οι πληροφορίες αναφέρουν ότι την πέρασε στο σπίτι του.Αντιδρώντας πάντως στην είδηση ότι ο Γιωτόπουλος είχε λάβει άδεια, ο δήμαρχος Αθηναίων, Κώστας Μπακογιάννης, έγραψε στο Twitter: «Δόθηκε άδεια τριήμερη στον αρχηγό της 17 Νοέμβρη; Εν κρυπτώ; Δηλαδή, τουλάχιστον αμήχανα; Και μάλιστα στην επέτειο της δολοφονίας του Θάνου Αξαρλιάν; Ισχύει; Απαιτούνται εξηγήσεις δημόσια και ξεκάθαρα». Δόθηκε άδεια τριήμερη στον αρχηγό της 17 Νοέμβρη; Εν κρυπτώ; Δηλαδή, τουλάχιστον αμήχανα; Και μάλιστα στην επέτειο της δολοφονίας του Θάνου Αξαρλιάν; Ισχύει; Απαιτούνται εξηγήσεις δημόσια και ξεκάθαρα.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου