Δείτε το video από την παρέμβαση του πρώην Υπουργού
Αυτό τόνισε στην Ειδική Μόνιμη Επιτροπή Ελληνισμού της Διασποράς ο πρώην Υπουργός με αφορμή τη συμπλήρωση 100 χρόνων από την Μικρασιατική Καταστροφή.
Υπογράμμισε ακόμη την ανάγκη να ενταθεί η εθνική προσπάθεια μέχρις ότου εκείνο το φρικαλέο έγκλημα να αναγνωριστεί παγκοσμίως ως γενοκτονία.
Ο Γιώργος Καρασμάνης συνεχάρη τις εκπροσώπους των δύο πολιτιστικών Συλλόγων του Νομού μας για το σημαντικό ανιδιοτελές έργο που προσφέρουν, όπως προσφέρουν και όλοι οι πολιτιστικοί Σύλλογοι της χώρας.
![⬛️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf1/1.5/16/2b1b.png)
Να σημειωθεί, τα μέλη που παρέστησαν και μίλησαν στην Επιτροπή ήταν: Η Σοφία Κοσμόγλου Γραμματέας του Πολιτιστικού Συλλόγου Νέου Μυλοτόπου «ΟΙ ΚΑΠΠΑΔΟΚΕΣ», η Μαρία Γαβριηλίδου- Κίσσα Πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου Δαμιανού Γιαννιτσών «Ο ΔΙΟΓΕΝΗΣ», η Παπαδοπούλου Βασιλική μέλος της Πανελλήνιας Ένωσης Καππαδοκικών Σωματείων, ο Θεοφάνης Ισακίδης, Πρόεδρος της Πανελλήνιας Ένωσης Καππαδοκικών Σωματείων, ο Γρηγόριος Στάμκος, Δήμαρχος Πέλλας, επίσης παρέστη και ο Αντιδήμαρχος Απόστολος Φάκκας, μαζί με άλλα μέλη των Συλλόγων.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου