![🟠](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfa/1/16/1f7e0.png)
Η Πρόεδρος υπενθύμισε τη δημιουργία του ¨Ιατρείου του Πόνου¨ στο Νοσοκομείο της Έδεσσας, με τη διασφάλιση από τον Γιώργο Καρασμάνη τη χρηματοδότηση για την αγορά του αναγκαίου εξοπλισμού, αλλά παρόλα αυτά παρέμεινε ανενεργό.
![🔴](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f534.png)
Για να λάβει από τον πρώην Υπουργό τη διαβεβαίωση ότι, μέσα στον Νοέμβρη, θα ¨περάσει¨ νομοθετικά η αυτοτέλεια των δύο Νοσοκομείων με ξεχωριστή διοίκηση το καθένα, δεδομένου ότι πλέον έχει αποδειχθεί πως η ¨διασύνδεσή¨ τους έχει προκαλέσει σοβαρά προβλήματα δυσλειτουργίας.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Την περασμένη Πέμπτη, ο Γιώργος Καρασμάνης είχε παραστεί στον αγιασμό στα γραφεία του Συλλόγου, διαβεβαιώνοντας για ακόμη μια φορά ότι θα είναι πάντα αλληλέγγυος και αρωγός τους.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου