Σούρουβα , με φωτιές , χορούς ,τσίπουρο και κρασί Αλμωπίας !
Πρωταθλητής διοργάνωσης του εθίμου ο Αντιδήμαρχος Χρήστος Μπάτσης .Όλες τις προηγούμενες ημέρες μαζί με εθελοντές του χωριού , οργάνωσαν και υλοποίησαν το έθιμο της Σούρουβας ,που ουσιαστικά θυμίζει τις θηριωδίες του Ηρώδη .Παρ' όλο το κρύο και τον αέρα δεν πτοήθηκε ο κόσμος ,διασκέδασε μέχρι τις πρωινές ώρες 30-12-2015 .
ΔΕΙΤΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΥ www.Pozar News.gr
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου