Δευτέρα 20 Ιουνίου 2022

Γιώργος Κεβίδης : Συγχαρητηρια στον αθλητή του συλλόγου μας Κουκουσελη Γιάννη

Θέλω να εκφράσω τα συγχαρητηρια μου στον αθλητή του συλλόγου μας Κουκουσελη Γιάννη για την πεμπτη θέση που κατέκτησε στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Καράτε που διεξήχθη στην Πράγα της Τσεχίας στις 17-18-19 Ιουνίου 2022. Ο αθλητής του συλλόγου μας διεκδικησε το χάλκινο μετάλλιο στον μικρό τελικό την Κυριακή και έχασε από τον Ιταλό αντίπαλο του.

Γιάννη το αποτέλεσμα σε αδικεί. Άξιζες ένα μετάλλιο. Είχες την τρίτη καλύτερη βαθμολογία στον πρώτο γύρο από όλους τους αθλητές. Είχες την μεγαλύτερη βαθμολογία από όλους τους αθλητές στον δεύτερο γύρο αλλά στον γύρο κατάταξης σε έστειλαν στα Repashage. Και στον μικρό τελικό έδειξες την αξία σου.
Βλέποντας και ξαναβλεποντας τους αγώνες σου και τους αγώνες των αντιπάλων σου επιβεβαιώνω τα συμπεράσματα μου.
Γιάννη ψηλά το κεφάλι, έκανες το καλύτερο και αντιπροσωπευσες επάξια την χώρα σου.